Testovací článok

Ešte minulý mesiac množstvo obyvateľov San Francisca spozorovalo človeka s ruksakom a množstvom kamier nasmerovaných na všetky strany. To u nich vyvolalo zmiešané pocity, no po zahliadnutí nápisu Apple Maps na zadnej časti ruksaku bolo hneď všetkým jasné čo je jeho úlohou. Apple totiž vyslalo mnoho pracovníkov, s kamerovým vybavením do ulíc San Francisca za účelom zdokumentovania najmä peších zón.

Pracovník Apple Maps s LiDAR kamerovým zariadením

Krátko na to Apple potvrdil, že ich „Maps“ tým bude v blízkej budúcnosti posielať do ulíc ľudí s kamerami čoraz viacej. V blízkej budúcnosti majú v pláne okrem San Francisca zdokumentovať aj mestá ako Los Angeles, San Mateo, Santa Cruz či Santa Cláru.

Zdokumentované dáta budú požité hlavne na lepšie znázornenie peších zón v aplikácii Apple Maps. Apple túto aplikáciu plánuje prerobiť od základov a toto je ich prvý krok.

„Chceme Apple Maps posunúť na vyšší level“ povedal šéf Apple Maps Eddy Cue v interview pre spoločnosť TechCrunch. Snažíme sa o vytvorenie najlepšej aplikácie máp na svete.

V rámci vylepšenia, sa Apple sústreďuje hlavne na zdokumentovanie peších zón, ktoré v pôvodnej aplikácii zdokumentované neboli. Tak isto sa budú snažiť o čo najlepšie znázornenie stromov, budov, miest na parkovanie a športových ihrísk.

V Apple sú hrdý najmä na svoju rýchlosť, ktorou svoje nápady dokážu premieňať na skutočnosť, čo potvrdili aj pri inovácii Apple Maps. Sľúbili totiž, že v priebehu ďalšieho roka zdokumentujú celé Spojené Štáty Americké. Samozrejme nezabudli ani na Európu, no o časovom limite na pokrytie Európskych štátov ešte nepadol žiaden verdikt.

Nové zábery Californie, si môžete pozrieť v aplikácii Apple Maps už vo verzii iOS 12.

"" was added to wishlist